İstanbul’da En iyi Künefe

İstanbul’da En iyi Künefe

Tadıyla fazlaca haşır neşir olduğumuz her ne kadar doğru olsa da, söz konusu olan çıtır çıtır kadayıfına ve sıcacık peynirine doyamadığımız künefe deyince; orda bir durulur. Künefe ile bizlerin arasında çok daha başka duyguların yaşandığı da elbette ki doğrudur.

Canımız her künefe istediği vakit, Hatay`a gidemediğimiz için Meşhur Künefe İstanbul`da nerededir sorusunun cevabını epey zamanca aradık durduk. Ağız sulandıran bu arayış içerisinde sonunda bir yer bulduk.

Hatay`dan getirtilen kadayıf ve peynirle yapılan bu künefelerin alternatifleri de oldukça fazla. Kaymaklı, sade, dondurmalı, ekstra fıstıklı olan bu künefelerin yapımında ellerini de korkak alıştırmamış olsalar ki, peynir miktarı da bir hayli fazla. Oldukça hafif ve mide yakmayan lezzeti ile on numara denecek şekilde yapılmış olan künefeler, sevenlerinin tam damak tadına göre.

Lezzetin Yanında Servis

Künefesi ile lezzet avcılarını mekana ve bu adrese getiren tescilli Hatay künefesinin tadı damaklardan gitmeyecek şekilde tasarlanmış. Hafif şerbeti, çıtır çıtır kadayıfı ve bol fıstıklı görüntüsü ile yanında bir çay ya da süt çok iyi gider değil mi?

Duyanlar duymayanlara duyurabilir. Meşhur Künefe İstanbul`da. Bakır sahanlarda servis edilen künefeler göze, tadıyla da hem damağa hem de mideye hitap edecek türden. Künefe yedikten sonra bulunduğunuz yerden mutsuz ayrılma gibi bir imkanınız yok. Özellikle belli yemeklerin arkasından yiyebileceğiniz bir porsiyon künefe bize yemek ve tatlı iş birliğinin önemini çok da güzel anlatır.

Esnek bir yapıya sahip olan peyniri tıpkı uzun atlama yarışları gibi. Çatal ile ağzınız arasında bir köprü, ta ki dişlerinizle kesme cüretini gösterene kadar.

İşte Tam da Burası

Harika bir şekilde Osmanlı motifleri ile dizayn edilen işletme 12 ülkeye ihracatı olan Asi Künefe`dir. Müşterilerinin onlar için ne kadar önemli olduklarının bilincinde olarak, Meşhur Künefe İstanbul mekanları arasında farkıyla öne çıkmıştır.

Damak zevkine uygun tadıyla İstanbul başta olmak üzere birçok mekana dondurulmuş künefe temin etmekle birlikte, sizlere merak ettiğiniz tatlıları da tattıran hizmeti sayesinde sizlere farklı bir yerde olduğunuz hissi veriyor.