İstanbul’da Künefe Satan Şirketler

İstanbul’da Künefe Satan Şirketler

Her geçen gün gelişen hazır gıda sektörü, en akla gelmeyecek yiyeceklerin bile kolayca ulaşılabilir ve hazırlanabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Antakya mutfağının önde gelen tatlarından biri olan künefe de, artık bu ürünler arasında yerini almıştır. İstanbul`da künefe satan yerler dendiğinde; yakın geçmişte akla sadece restoranlar geliyorken; bugün dondurulmuş ürün satılan her yerde hazır künefe paketlerine rastlanabilmektedir. Hazır künefe alırken, özellikle dikkat edilmesi gereken Hatay künefesinin seçilmesidir. Künefenin anavatanı olan Hatay, bu lezzetin dünyaya duyurulduğu ildir. Yapımında kullanılan künefe peynirinin Hatay peyniri olarak bilinmesi de Hatay ve künefe ilişkisini pekiştirmektedir.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Pişirilir?

Az pişirilmiş olarak satışa sunulan dondurulmuş künefe; yağlanmış bir tepsiye alındıktan sonra tepsi kısık ateş üzerine yerleştirilmelidir. Yavaş yavaş, tepsinin döndürülmesiyle iyice kızarması sağlanan künefeye, arada bir tepsinin kenarından küçük tereyağı parçaları eklenmesi daha iyi bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Künefenin bir tarafı iyice kızardıktan sonra, bir tabak yardımıyla ters çevrilerek diğer tarafı da güzelce kızarana kadar pişirilir. Pişen künefe, bir servis tabağına alınarak daha önceden hazırlanıp ılıtılmış şerbet üzerine dökülür. Kısa bir süre şerbeti çekmesi beklendikten sonra, üzeri çeşitli kuruyemişlerle süslenip sıcak olarak servis edilir. Kaymakla birlikte de servis edilebilen künefe, bu haliyle hem göze hem de mideye hitap eden olağanüstü bir tat haline gelecektir. İstanbul`da künefe satan yerler tarafından da genellikle dondurulmuş hazır künefe kullanılmakta, bu sayede hızla servise hazırlanabilmektedir.

Hazır Künefe Nerede Bulunur?

Kendi künefesini kendisi hazırlamak ya da menüsünde gerçek Hatay künefesine yer vererek müşterilerinin gönlünü kazanmak isteyen restoranlar ve otellerin ilk tercihi olan Asi Künefeleri, büyük marketlerde bulunabildiği gibi; firmanın http://www.asikunefeleri.com/ adresindeki web sitesinden de sipariş edilebilmektedir. Ürünlerinde gıda mühendisleri kontrolünde kendi tesislerinde üretilen kadayıf ve peyniri kullanarak müşteri memnuniyetini garanti altına alan firma, tek kişilik porsiyonlarda hazırlanan künefeleri 60`lık ve 100`lük paketler halinde satışa sunmaktadır. İstanbul`da künefe satan yerler tarafından da ilk tercih haline gelen Asi Künefeleri, Hatay künefesini Türkiye`nin her köşesine ulaştırmaktadır