İstanbul’da Künefe Satan Yerler

İstanbul’da Künefe Satan Yerler

Hatay peynirinden yapılan, tereyağlı, şerbetli ve kadayıflı tatlı olan künefe oldukça lezzetli bir tatlıdır. İlk üretim yeri Hatay olan künefe ülkemizde severek tüketilen tatlılarımızdan biridir. İstanbul`da künefe satan yerleri bulmak istiyorsanız Hatay lezzetlerine yer veren restoranları seçebilir ya da dondurulmuş ürünlere göz atabilirsiniz. Doğu Akdeniz`de çok fazla yapılan künefe en çok Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Diyarbakır, Mardin ve Adana`da yapılmaktadır. Her yörenin yapışı farklı olabilir. Bu kullanılan peynirden kaynaklıdır. Peynirin cinsine göre lezzete de değişiklik olabilir. Son zamanlarda hazır künefenin dağıtımı yaygınlaşmış ve insanlar marketlere giderek istediği kadar dondurulmuş ürünü almaktadır.

İstanbul`da Lezzetli Künefe Nasıl Bulunur?

Lezzetli bir künefe yemek istiyorsanız bunun için bir restorana ya da tatlıcıya oturmanıza gerek yok. Asi künefeleri firması sayesinde istediğiniz künefeyi bulabilirsiniz. Dondurulmuş künefe üretimi yapan Asi künefeleri kullanıcılar için Hatay künefesi lezzeti yakalamıştır. İskenderun peynirinin kullanıldığı lezzeti firma 40 senedir üretir. Ayrıca tüm sertifikalara sahip olduğu için sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Güvenle tüketebildiğiniz için Hatay tescilli bu markanın künefelerini İstanbul`daki marketlerde bulabilirsiniz. İstanbul`da künefe satan yerler içerisinde Asi markasını gördüğünüz her yere girebilirsiniz. Dondurulmuş ürün sayesinde evinizde istediğiniz zaman yiyebileceğiniz bir ürün olan künefe pratik hazırlanması nedeniyle de tercih sebebidir.

Hatay Künefesi Nasıl Hazırlanır?

Hatay künefesi hazırlamak için öncelikle Hatay peynirine sahip olmanız gerekir. İnce tel kadayıfları yağladıktan sonra tek kişilik porsiyonlar halinde tepsiye sermeniz gerekir. Ardından peyniri üstüne koyarak tekrar kadayıfları sermelisiniz. Bunu ateşte kadayıflar hafif kızarana ve peynir eriyene kadar pişirmelisiniz. Ayrı bir yerde hazırladığınız şerbeti kadayıfların üzerine döktüğünüz zaman Hatay künefeniz hazır hale gelecektir.

İstanbul`da künefe satan yerlerin çoğu künefeyi bu şekilde hazırlar. Fakat burada ustalık önemlidir. Şerbetin yoğunluğu, şekerin miktarı, kadayıfların pişme süresi, tereyağ oranı, peynirin cinsi gibi bir çok farklı değişken vardır. Dondurulmuş künefe ürünlerinde bu oran oldukça güzel ayarlandığı için daha fazla tercih edilmektedir. Siz de dondurulmuş ürünler sayesinde kolaylıkla künefe keyfi yaşayabilirsiniz.