İstanbul’da Künefe Yenebilecek Kaliteli Yerler

İstanbul’da Künefe Yenebilecek Kaliteli Yerler

Ülkemiz içerisinde yer alan şehirlerin neredeyse tamamında, kendine özgü bir takım yemek ve tatlı çeşitleri bulunmaktadır. Bu yemek ve tatlılar, şehirleri ile ünlenmiş ve tüm Türkiye çapında da tanınmış ve halka sunulmuştur. Bu bağlamda özellikle Hatay şehri ile ünlenen ve bu şehir içerisinde bulunan Antakya ilçesine ait olduğu bilinen künefe tatlısı da, en lezzetli ve en çok beğenilen tatlılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile de söz etmiş olduğumuz bu tatlı çeşidi, sadece Hatay şehrinde değil, diğer birçok farklı şehir içerisinde de yapılmakta ve halka sunulmaktadır. Bu bağlamda künefe İstanbul`da nerede yenir gibi sorulara bu içerik kapsamında cevap verebilir ve bu bağlamda en kaliteli künefe mekanlarından söz edebiliriz.

Künefenin İstanbul`daki Değişmeyen Adresi

İstanbul kapsamında sayısız lokanta, restaurant, yemek servis mağazaları ve bunun gibi diğer mekanlarda künefe tatlısını bulabilir ve bu yol ile de tüketebilirsiniz. Ancak bu mekanların tamamında aynı şekilde lezzetli ve kaliteli bir sunum ve servisin söz konusu olduğundan bahsedemeyiz. Dolayısı ile de künefe İstanbul`da nerede yenir sorusu için özel olarak bir firmanın ürünlerinden söz edebiliriz. ASİ künefe markası adı altında üretilen özel künefe tatlıları aracılığı ile son derece lezzetli ve kaliteli bir şekilde künefe yiyebileceğinizden bahsedebiliriz. Bu firma, Hatay ilinde kullanılan özgün yöntemler ile üretim yapmakta ve bu yol ile de dağıtımı gerçekleştirerek tüm halka hizmet vermektedir.

Künefe Yapımı ve Özellikleri

Tel kadayıftan ve içerisinde bulunan dil peynirinden oluşan künefe, ayrıca özel bir şerbet ile de tatlandırılmakta ve üzerinde genellikle eklenen kaymak ile de son derece lezzetli bir hal almaktadır. Bu aşamaların büyük bir kısmını, en doğal malzemeler ile tamamlayan ve bu yol ile de birçok farklı mağazaya künefe temin eden ASİ künefe markası, künefe İstanbul`da nerede yenir sorusuna cevap oluşturmaktadır. http://www.asikunefeleri.com/index.html adresi aracılığı ile söz konusu ASİ künefeye ulaşabilir ve bu yol ile de dağıtım noktalarından, iletişim seçeneklerinden ve diğer bilgilerden haberdar olarak hizmetlerden yararlanabilirsiniz.