İstanbul’un En İyi Künefecisi Siz Olun

İstanbul’un En İyi Künefecisi Siz Olun

İstanbul`da en iyi künefe nerede yenir sorularını sormaktan sıkıldıysanız en iyi künefeyi kendiniz yapmak ister misiniz? Üstelik uğraşmadan ve sadece şerbetini yaparak. Bunun için size dondurulmuş olarak marketlerde satılan künefelerden bahsetmemiz gerekir. Künefe satışının gittikçe artmasına neden olan bu hazır ürünler lezzeti ve pratikliği ile insanları cezp ediyor. Üstelik bir çok büyük şehirde satışı artan ürünlerin tek porsiyonluk üretilmesi de muhafaza edilmesini kolaylaştırıyor.

Hatay`la meşhur olan bir tatlı olan künefe içerisinde peynirin olduğu şerbetli bir tatlıdır. Şeker oranı yüksektir ve şerbetli tatlı sevenlerin favorileri arasındadır. Mersin, Adana, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Mardin gibi yörelerde de sıklıkla yapılan tatlı en çok Hatay ve Mersin yapılışıyla anılmaktadır. Hatta bu iki şehir künefe açısından sürekli kıyaslanır.

Dondurulmuş Künefe Almanın Avantajları Nelerdir?

Dondurulmuş künefe almanızın en büyük avantajı sizin için zaman kazandırması olacaktır. Ayrıca oldukça zor olan peynir arayışına girmeyecek, gerçek Hatay künefesini gerçek lezzetiyle istediğiniz zaman kısa sürede hazır hale getireceksiniz. Bu lezzeti dilerseniz sevdiklerinize ikram edebilecek üstelik bunun için sadece şerbet hazırlayacaksınız.

Asi künefeleri bu anlamda size en iyi lezzeti verecek firmalardan biridir. Kadayıf tatlıları anlamında iddialı olan marka İstanbul künefe firmaları içinde en çok dağıtıma sahip kuruluştur. Lezzet garantili olan Asi künefeleri gerçek Hatay damgasına da sahiptir. Bu nedenle marketlerden kolayca temin edebilir dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Nasıl hazırlamanız gerektiği paketlerin arkasında yazılıdır.

Kaç Çeşit Künefe Vardır?

Künefelerin temeli aynı olsa da bazı pişirme teknikleri, sunum teknikleri ve içerisine koyulan peynir farklı olduğundan bir kaç çeşide ayrılmasından söz edebiliriz. Öncelikle Hatay`ın bu anlamda anavatan kabul edildiğini söylemiştik. Bunun haricinde Mersin künefesinden bahsedebiliriz. Mersin künefe anlamında Hatay`dan bile daha eski bir maziye sahiptir. Daha büyük tepsilerde ve dilim dilim servis edilen bu tatlı pişirilirken çevrilir ve sunumu daha sıcak yapılır. Antep`te yapılan künefede ise Antep peyniri kullanılır. İstanbul künefe satan yerlerin çoğu Hatay tarzında künefeler üretmekte ve satmaktadır diyebiliriz.