İstanbul Künefe Firmalarından En İyisini Bulun

İstanbul Künefe Firmalarından En İyisini Bulun

Tarihi 1940`lı yıllara dayanan künefe, Hatay`da ortaya çıkmasa da bu yöreyle ün kazanmış ve tanınmış bir tatlıdır. Peynir ve kadayıftan oluşan tatlı şerbetli tatlı kategorisine girer. Mersin, Adana, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep gibi bölgelerde de sıklıkla yapılan künefe satışını son zamanlarda donmuş ürünleriyle arttırmıştır. Donmuş olarak da satılan bu tatlı, bu sayede daha çok evlere girmiş ve pratik bir şekilde ikram edilir olmuştur. Daha çok hazır yenen ve içerisine koyulan peynire oldukça zor ulaşılan bu tatlı artık evlerde de sunulabilir hale gelmiştir.

İstanbul`da iyi bir künefe yemek istiyorsanız bunun için restoranları dolaşmanıza gerek kalmayacak. Çünkü artık donmuş ürünler sayesinde siz de evinizde iyi bir künefe lezzetine tanık olabileceksiniz.

Künefe Peynir Çeşitleri Nelerdir?

Dondurulmuş künefelerde Hatay peyniri kullanılmaktadır. Çünkü özgün olan tarifte de kullanılan bu peynirdir. Ancak farklı yöreler farklı şekillerde künefe tariflerine sahip olabilir. Bunların başında da Mersin gelmektedir. Mersin Antep ya da Urfa peyniriyle bu tatlıyı yapabilmektedir.

Diğer kullanılan peynirler lor peyniri ve dil peyniridir. Dil peyniri ev tariflerinde gördüğümüz tuzsuz peynir çeşididir. Aslına bakacak olursanız kullanılması gerekenin Antakya peyniri olduğunu anlarsınız. Ancak bunlar çiğ süt oranı nedeniyle ulaşılması hem zor hem de saklaması pek mümkün olmayan peynirlerdir. İstanbul künefe firmaları bu peynirleri kullansa da evde kullanılmaya müsait olmadığını bilmeniz gerekir.

Dondurulmuş Künefelerde Hangi Peynirler Kullanılır?

Tuzsuz peynir kullanmanız bunun için şart olsa da dondurulmuş künefelerde zaten gerçek Hatay peyniri kullanılmaktadır. Hatta bunun için Asi künefelerini örnek verebiliriz. Asi künefeleri alanında iddialı bir firma olduğundan özellikle büyük şehirlere künefe gönderimi çok fazla olan bir markadır. Lezzet garantisinin olması ve gıda denetimleri anlamında sıkı kurallara bağlı olması firmayı daha da bilinir kılmıştır. Siz de ürünlerini incelemek istiyorsanız http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresine bakabilirsiniz. İstanbul künefe satan yerlerin bir çoğu Asi künefeleri ile anlaşma imzaladığı için kaliteli ve güvenli olan, aynı zamanda da lezzette iddialı bu markayı tercih ettiklerini söylemektedirler.