İstanbul Lezzetli Künefe Satışı

İstanbul Lezzetli Künefe Satışı

Hatay künefe ile ünlü ve bu tatlıyla birlikte gelişmeye başlamış şehirlerimizden bir tanesidir. Türkiye`nin çok büyük bir bölümünde birçok künefe satış noktası bulunmaktadır. Bu satış noktalarının birçoğunda hem özel olarak üretim gerçekleştirilmekte, hem de satılacak olan künefelerin her biri için dondurulmuş paketler hazırlanabilmektedir. Satılacak olan künefelerin lezzetinin lokantada yenilenlerle aynı olması, dondurulmuş satışların hız kazanmasına yardımcı olmaktadır. Hatay`da ortaya çıkan tatlının nüfusun yoğun olduğu yerlerde daha yoğun satıldığı açıklanmıştır. Bundan dolayı dondurulmuş künefe kargoları ve gün içerisindeki satışlar en yüksek kaliteyle gerçekleştiriliyor.

Hatay Künefe Yapılışı ve Lezzetli Künefe

İçerisinde bulunulan dönem dahilinde her bir künefe satış noktasında 12 cm ile 12 cm ebatlarındaki tabak kullanılmaktadır. Firmaların klasik olan bu tabak boyutunu kullanıyor olmasının nedeni, yapılışında daha hızlı bir şekilde sonuç alınabiliyor olmasıdır. Hatay künefe aracılığıyla ün kazanarak bu tatlıyı Türkiye`nin en çok sevilen ve tercih edilen tatlıları arasına taşımayı başarmıştır. Birkaç yıl boyunca künefe merkezi olan şehirde hizmet veren firmaların sağladığı lezzet beğenildiği taktirde farklı şubeler de açılmaya başlamıştır.

En İyi Künefe Nerede Satılıyor?

Yürütülen çalışmalarla birlikte 40 yılı aşkın bir süredir milyonlarca kişinin bulunduğu bölgelerde ASİ Künefe adıyla hizmet verilmiştir. Günümüzde de bu isimle hizmetini sürdüren 11 aet aktif salon bulunuyor. Üretimin yapıldığı bölgelerde ve satışın gerçekleştirildiği bölgelerde tamamen kaliteli ve lezzetli ürün ortaya koyulmak isteniyor. Bu nedenle Türkiye genelindeki en lezzetli künefe için hem peynire hem de malzemelerin dizilişine dikkat ediliyor. Sıcaklığın çok ince bir ayarla sabit tutuluyor olması, her bir künefenin de aynı değere ve kaliteye sahip olmasına imkan tanıyor.

Bu zamana kadar yüzbinlerce adet satılan ve toptan olarak Türkiye geneline servis edilen künefede ASİ Künefe markasının gelişimi rahatlıkla görülebilmektedir. Hatay künefe yedi gün yirmi dört saat üretilebilecek şekilde temin edilen malzemelerle birlikte dondurulmuş olarak da firmalara servis edilebiliyor. Bu servis işlemi süresince de hiçbir sorun ortaya çıkmaması amacıyla genel lezzet tamamen korunmaktadır.