İstanbulda En İyi Künefe Nerelerde Bulunur

İstanbulda En İyi Künefe Nerelerde Bulunur

Künefe tatlısı ülkemiz içinde baklavadan sonra sevilen en büyük tatlıdır. Hatta bazı insanlar künefeyi baklavadan daha çok sever. İki kat şeklindeki kadayıfının arasında özel künefe peyniri ile bütünleşen ve üzerine de şerbeti dökülerek oldukça güzel bir lezzet haline gelmektedir. Akdeniz bölgesinin doğu tarafına has bir lezzet olan bu tatlı genel itibari ile farklı görünüşlerde olsa da aynı yapılışa sahiptir. İskenderun ve Hatay bölgelerine özgü olan bu lezzet buradaki firmalar tarafından dondurulup paketleniyor ve bu şekilde ülkenin dört bir yanına gönderilebiliyor. Bu sayede de İstanbulda En İyi Künefe yeme şansını elde edebiliyorsunuz.

Künefe Nasıl Yapılır ve İçindeki Peynirin Özellikleri Nelerdir

Künefe yapımı bakımından oldukça kolay gibi görünen bir tatlı olmasına karşın malzemelerin uyumu ile asıl tadına ulaşan bir tatlıdır. Bu kapsamda genel itibari ile iki kat olarak hazırlanmış bir kadayıf arasına özel künefe peynirini koymak gerekiyor. Kadayıflar arasına konulan peynire baktığımızda bir kere kesinlikle tuzsuz bir yapıda olması gerekiyor. Ardından da bu peynirin keçi ya da inek sütünden yapılması gerekiyor. Ayrıca kadayıf ile birleştiğinde de sizleri etkileyecek bir tat oluşturması gerekiyor. Bu şekilde doğru peynir seçerek yapan firmalar sayesinde İstanbulda En İyi Künefe yenilebiliyor.

Yapılmış olan künefenin üzerine şerbet dökmeniz gerekiyor. Şeker ve su ile yapılan bu şerbet kaynayana kadar ocakta ısıtılmalıdır. Ardından da künefenin üzerine dökülecektir. Son aşama ise isteğinize bağlı üzerine kaymak ya da antep fıstığı koyma durumunuzdur.

Künefe Konusunda Ülkemizdeki En Popüler Marka Hangisidir

Ülkemizin yurt dışında da tanıtımını yapan ve senelerdir son derece etkin lezzeti ve kalitesi ile sizlere büyük bir künefe lezzeti sunan asi künefe markası bu sektörde oldukça popüler bir markadır. Antakya ilinde kurulmuş olan bu firma Antakya`nın seçkin ikramı sloganı ile sunduğu künefeyi dondurulmuş şekildeki paketlerle de ülke içinde tüm illere göndermektedir. Bu marka sayesinde İstanbulda En İyi Künefe konusunda ilk tercihiniz her zaman hazır oluyor ve iyi bir künefe lezzeti tadabiliyorsunuz.