İstanbulda En İyi Künefe Nerelerde Yapılır?

İstanbulda En İyi Künefe Nerelerde Yapılır?

Tatlılar arasında en fazla sevdiğim ve yediğim bir tatlı çeşidi olmaktadır. Bunu en iyi yapan yer ve ustalar Hatay ilinde bulunsa da İstanbulda En İyi Künefe yapan yerlerin sayısı git gide artmaktadır. Bunu için sizlere İstanbul da verebileceğim bir adres var. ASİ künefecisi Bayrampaşa da çok iyi ve güzel bir künefe yemek isteyenleri beklemektedir. Sizler de burada Hatay künefesinin aynısını yemek isterseniz, ister gidip yersiniz, isterseniz de telefon ederek evlerinize sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Anadolu yakası ve Avrupa yakasında da çok sayıda semtlerde güzel künefeler yapılmaktadır. Karaköy, Bağcılar, Bakırköy, Florya, Beşiktaş, Fatih, Beyoğlu ve Kadıköy semtlerin de Lezzetli künefeler bulabilirsiniz. Gerek Antakya gerekse Hatay mutfaklarını en iyi aşçıların ellerinde yiyebilirsiniz. Peki bu mükemmel tatlı çeşidi nasıl yapılır ve ne zaman çıkmıştır. Ayrıca malzemeleri hakkında bilgi ve kısa bir yapılışını da sizlere söyleyeceğim.

Malzeme Olarak İçerisine Ne konmaktadır?

İstanbulda En İyi Künefe yemek için, ASİ künefecisi gibi taze ürünler kullanılan yerler bulmanız gerekir. İçerisinde peynir, kadayıf ve biraz da şerbet bulunmaktadır. Öncelikle tuzsuz bir peynir konmaktadır. Bu peynir Hatay, Antep, Urfa veya lor peyniri olabilir. Ayrıca duruma göre de dilpeyniri de konmaktadır. Bir de peynirin tuzsuz olması gerekir. Peynirin altına ve üstüne de kadayıf konulur. Sonra da üstlerine biraz şerbet dökülür. Kadayıfların arasına konulan peynir ile bir süre kızartılır. Daha sonra da çok koyu olmayan şerbet bunların üzerine dökülür.

Sunumu Ve Mekanlar

Ülkemizde İstanbul gibi birkaç yerde daha çok lezzetli bir şekilde yapılır. İskenderun, Mersin, Hatay gibi illerin künefeleri çok meşhurdur. Buralara gitmek yerine, bulunduğunuz yerlerde yapan kaliteli mekanlar bulabilirsiniz. İstanbulda En İyi Künefe yapan yerler de sınırlı sayıda bulunmakta ve Bunların arasında da ASİ künefecisi de yer almaktadır. Künefe isteğe göre sıcak veya ılık olarak sunulmaktadır. Ayrıca özel olarak da bir sunum tabağı da kendine has olması gerekir. Ayrıca yanına içmenizi tavsiye edeceğim şey ya çay ya da ayran olmasıdır.