İstanbulda En Kaliteli Künefe

İstanbulda En Kaliteli Künefe

Türkiye içerisinde bulunan hemen hemen her yöreye ait özgün ve son derece lezzetli yemekler ve tatlılar bulunmaktadır. Bu şehirlerden biri olan Hatay şehri içerisinde de son derece farklı ve lezzetli yemek ve tatlı çeşitlerinin bulunduğunu belirtebiliriz. Özellikle de Antakya ve yöresinde ilk kez yapılan ve bugün tüm ülke çapında büyük bir üne sahip olan künefe tatlısı, hemen hemen herkesin bildiği ve ilgi ile tükettiği tatlılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile de İstanbul ve bunun gibi diğer büyük şehirler kapsamında da bu tatlı için açılan özel servis restaurantları aracılığı ile ve bunun gibi diğer mekanlar aracılığı ile künefe yemenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak orijinal bir şekilde servis yapan ve üretim yapan sayılı yerlerin de var olduğunu söyleyebilir ve bununla ilgili de detaylardan söz edebiliriz. İstanbul`da künefe yemek için bu firmaların hangilerini tercih etmeniz gerektiği yönünde de özel bilgiler verebiliriz.

Künefe Markaları ve Özellikleri

Söz konusu tatlı türü için hizmet veren marka sayısının günümüzde son derece fazla olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Ancak söz etmiş olduğumuz bu firmaların ya da markaların tamamının yüksek lezzet seviyesi ile ya da kalite seviyesi ile hizmet vermediğini de bu noktada belirtmemiz gerekmektedir. İstanbul`da künefe yemek için gidebileceğiniz restaurant ya da servis mekanı sayısının da bu bağlamda çok olduğunu belirtebiliriz. Ancak ASİ künefenin, diğer markalardan ayrıldığını ve son derece lezzetli ve kaliteli bir şekilde müşterilerine hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu künefe firması, müşteri yorumları ve değerlendirmelerden tam not almış ve bu bağlamda da sahip olduğu kalite ve lezzet seviyesini başarı ile kanıtlamıştır.

Asi Künefe ile Lezzetli Anlar

Künefe tatlısını orijinal bir şekilde tatmanın farkı, hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle de servis şekli, hız, kalite ve lezzet gibi noktalarda öne çıkan ve bu bağlamda da İstanbul`da künefe dendiğinde akla ilk gelen marka olan ASİ künefe, Antakya`nın Seçkin İkramı ismi ile de dillerde dolaşmakta ve bu yönde de hizmet vermeye devam etmektedir.