İstanbulda Künefe Satan Yerler Hakkında Gerekli Bilgiler

İstanbulda Künefe Satan Yerler Hakkında Gerekli Bilgiler

Künefe ülkemizde Hatay ve İskenderun bölgelerine has bir tatlı lezzetidir. Zamanında sadece yöresel bir doğu Akdeniz lezzeti olmasına karşın zaman içinde bir çok farklı ile yayılmış ve buna bağlı olarak da en sonunda ülke geneline yayılmıştır. Son zamanlarda ise dünyaya da açılan bir kapı olmuştur. Bu derece her yerde rahat bir şekilde bulacağınız künefe hakkında en çok merak edilen İstanbulda Künefe Satan Yerler nerelerdir sorusuna size bilgi vereceğiz.

İstanbul ilinde önemli otellerde restaurantlarda lokantalarda tatlıcı dükkanlarında hazır bir şekilde size satılacak ya da sunulacak olan künefeyi bulabilirsiniz. İster o an servis açtırarak orada yiyebilir isterseniz de dondurulmuş paketli halini alarak evinizde yapıp yiyebilirsiniz.

Künefenin Tarifi Nasıldır

Künefeye baktığınız zaman karşınıza aslında iki kat kadayıf arasına konulan bir özel künefe peyniri göreceksiniz. Bu şekilde yapılan künefeye ayrıca da üzerine en son olarak su ve şekerden oluşan bir şerbet dökeceksiniz. Bu sayede sıcak bir şekilde servis edilir. Ayrıca dondurulmuş şekilde üretilen künefeleri İstanbulda Künefe Satan Yerler arasında bulabilirsiniz.

Yapılmış olan bu künefenin üzerine isteğe bağlı olarak bazı bölgelerde kaymak bazı bölgelerde toz şeklinde antep fıstığı ve bazı bölgelerde de hiçbir şey konmadan servis edilir.

Ayrıca künefeyi yaparken künefenin ısıtılmasını da unutmayınız. Ayrıca bununla birlikte yapacağınız şerbetin de kaynayana kadar karıştırılması gerekir. Bunlar ile birlikte de künefenin içindeki peynir oldukça önemlidir. Keçi ve inek sütünden yapılan bu peynirin tuzsuz olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede kadayıf ve şerbet ile karışan peynir ortaya güzel bir lezzet çıkaracaktır.

Asi Markasının Dondurulmuş Künefeleri

Antakya ilçesine özgü bir lezzet olan künefeyi en kaliteli şekilde asi markası imal etmektedir. Antakya`nın seçkin ikramı sloganı ile sunulan bu künefeler bu firma tarafından dondurulmuş bir vaziyette üretilmektedir. Bu sayede paketlenip diğer illere siparişler doğrultusunda gönderilmektedir. Bu sayede İstanbul`da yaşayan bir insan künefe yemek isterse İstanbulda Künefe Satan Yerlere bakarak buralarda rahat bir şekilde aradığı künefeyi satın alabilir.