İstanbul`da Künefe Yenebilecek Kaliteli Yerler

İstanbul`da Künefe Yenebilecek Kaliteli Yerler

Künefenin yenebileceği yerler listesini çıkarmak, sayısız maddenin olduğu bir liste çıkarmakla aynı olacaktır. Çünkü günümüzde Türkiye`de ve özellikle de İstanbul gibi yerlerde, hemen hemen her türlü yemek ya da tatlı servisi yapan yerlerde künefe bulunabileceğini söyleyebiliriz. Dolayısı ile de bu tatlıyı en kaliteli şekilde tüketebilmek için hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiği yönünde bilgiler verebilir ve bu yönde açıklamalar yapabiliriz. Künefe İstanbul`da nerde yenir sorusu kapsamında ilk olarak künefenin içeriği ve en kaliteli üreticisi hakkında bilgi verebilir ve daha sonra da soru hakkında inceleme yapabiliriz.

Künefe Malzemeleri

Bahsetmiş olduğumuz bu tatlı, dil peyniri denilen özel bir peynir ve normal tel kadayıf malzemelerinden basit olarak yapılabilmektedir. Ancak sonrasında bu tatlı, tereyağında kızartılmakta ve üzerine kaymak ve şan fıstığı gibi ek ürünler ilave edilerek servis edilebilmektedir. Dolayısı ile de bahsetmiş olduğumuz bu tatlının son derece doyurucu ve lezzetli olduğunu söyleyebiliriz. Künefe İstanbul`da nerde yenir sorusuna cevap vermeden önce de en kaliteli üretici firma olan ASİ künefeden söz edebiliriz. Antakya`nın Seçkin İkramı ismi ile tüm Türkiye`de tanınan ve bilinen bir yapıya sahip olan ASİ künefe, büyük bir lezzete sahip olan ve yüksek kaliteye sahip olan bir üretim sistemine sahiptir. Bu üretim sistemi sayesinde orijinal künefe lezzeti, Türkiye`nin dört bir yanına ulaştırılabilmekte ve bu yönde hizmet verilebilmektedir.

İstanbul Künefe Adresleri

Söz konusu şehir kapsamında aktif bir şekilde hizmet vermeye devam eden restaurant ya da bunun gibi diğer cafe, kurumsal yabancı ya da yerli yemek firmaları ve diğer mekanlar aracılığı ile künefe yiyebilirsiniz. Ancak künefe İstanbul`da nerde yenir sorusuna özel olarak bir cevap vermek gerekirse, ASİ künefelerinin dağıtıldığı her yerde yiyebilirsiniz, cevabı verilebilir. Bunun sebebi ise günümüzde Hatay yöresine ait olan özel yöntemler ile üretim yapan ve bu şekilde hizmetlerine devam eden tek künefe üretim firmasının ASİ olduğunu ve bu yönde hizmetlerin verilmeye devam edildiğini söyleyebilir ve söz konusu firmanın künefe ile beraber anılmaya başladığını da ekleyebiliriz.