İstanbul`un En İyi Künefe Adresleri

İstanbul`un En İyi Künefe Adresleri

Hatay, ülkemiz içerisinde bulunan ve yemek ile tatlı konusunda en zengin yapıya sahip olan şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu şehir içerisinde yer alan Antakya ilçesi ve ayrıca İskenderun ilçesi ile beraber anılan ve tüm Türkiye`de de yoğun bir ilgi ile karşılanan künefe tatlısı da, bunun en net örneklerinden biri olarak bilinmektedir. Künefe, söz konusu yöreye ait olan ve hemen hemen herkes tarafından da büyük bir beğeni ile karşılanan tatlılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bilgi bağlamında söz konusu tatlının diğer şehirlerde de aynı şekilde yapıldığını ve halka başarılı bir şekilde sunulduğunu söyleyebiliriz. Örnek olarak İstanbul şehrinde birçok farklı mekanda künefe tatlısına ulaşabilir ve böylelikle tadabilirsiniz. Şimdi de İstanbul`da künefe yapan en iyi mekanlar konusunda bilgi verebilir ve en kaliteli künefe markası hakkında ayrıntılardan söz edebiliriz.

İstanbul`un Değişmeyen Künefe Adresleri

Bahsetmiş olduğumuz şehir dahilinde bulunan her türlü restaurant aracılığı ile ya da bunun gibi cafe, lokanta ya da tatlı servis mekanları aracılığı ile künefe tatlısını temin edebilir ve tadabilirsiniz. Tabii ki bu mekanların tamamının servislerinde, aynı şekilde üst düzey bir lezzet durumunun ve kalite durumunun söz konusu olmadığından da söz etmemiz mümkündür. Bunun için İstanbul`da künefe yerken nelere dikkat etmeniz gerektiği yönünde ayrıca bilgi verebiliriz. Öncelikli olarak İstanbul dahilinde künefe servisi yapan noktalarda genellikle ASİ künefe markasının kullanıldığını söylememiz gerekmektedir. Bu künefe markası, ülke çapında üne sahip olan ve künefe ile birlikte anılan son derece kaliteli bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile de bu markanın kullanıldığı her yerde, lezzetli bir şekilde künefe yiyebilirsiniz.

ASİ Künefe Markası

Antakya`nın Seçkin İkramı sloganı ile tüm ülkede üne sahip olan bu marka, aynı zamanda diğer türdeki şerbetli ya da bunun gibi tatlıları da son derece yüksek bir kalite seviyesi ile üretmekte ve bu şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul`da künefe ve diğe tatlılar için bu bağlamda ASİ künefe kullanan mekanları tercih edebileceğinizi belirtebiliriz.