Kadayıf Tatlılarını Sevenler Marketlerde Aradığını Buluyor

Kadayıf Tatlılarını Sevenler Marketlerde Aradığını Buluyor

Kadayıf tatlılarını sevenler ve özellikle şerbetli olanları denemek isteyenler artık dondurulmuş ürünleri tercih ediyor. Pratik lezzetler arayanlar için oldukça cazip olan bu dondurulmuş ürünler, son zamanlarda künefe satışını da ciddi oranda arttırdı. Siz de lezzetli künefelerden tatmak, evinizde uğraşmak yerine kısa sürede misafirlerin önünde hazır hale getirmek istiyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Altın kayısı adıyla da ün salmış olan künefe yapımında bazı zorluklarla karşılaşabileceğiniz bir tatlıdır. Bunun başında da içerisindeki peynir gelir. Çünkü tuzsuz peynir cinsini bulmak güç ve saklaması da bir o kadar zordur. Hatay peyniri sadece büyük firmaların özel şartlarda kullanabileceği bir peynirdir. Bu nedenle bir ev tarifi istiyorsanız size verilebilecek tarifte kullanılan peynir genelde dil peyniri olur. Bunun da tam olarak Hatay künefesi lezzetini yansıttığını söyleyemeyiz.

Dondurulmuş Künefeler Nasıl Hazırlanıyor?

Dondurulmuş künefe almak size her açıdan bir çok avantaj kazandıracaktır. Öncelikle misafirlerinize ya da sevdiklerinize kolayca tatlı hazırlamak için buzluktan çıkardığınız künefeleri hemen hazır hale getirebileceksiniz. Asi künefeleri bu anlamda tekli porsiyonlar ürettiği için tercih edilen bir markadır. Zaten kadayıf tatlıları ile meşhur olan firma dağıtım ağının genişliği ile de tanınmaktadır. Gerçek Hatay lezzetini tatmak istiyorsanız önerebileceğimiz Asi künefelerinin tüm ürünlerini http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresinden inceleyebilirsiniz. Gıda mühendislerinin denetlediği İstanbul künefe firmalarından olan Asi künefeleri gerçek anlamda Hatay peyniri kullandığı için memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Hatay Künefesini Evde Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Künefenin anavatanı olan Hatay kendine has yöntem geliştirdiği için bunu evde uygulamanız için birebir aynı malzemelere sahip olmanız gerekir. Bunun başında da Hatay peyniri gelmektedir. Bu peynir bulunması zor olduğu kadar saklaması da zor bir peynirdir. Yıkaması ve taze kullanılması gerektiği için size zorluk çıkartacağından önerilen bunun yerine dil peyniri ya da tuzsuz lor peyniri kullanmanız olacaktır. Tel kadayıfların ince alınmasına ve didiklenmesine ayrıca tepsi kenarında boşluk bırakmaya da dikkat etmelisiniz. İstanbul künefe satan yerlere dikkat ederseniz tüm incelikleri kendiniz kavrayabilirsiniz.