Kırk Yıldır Hizmetinizde Olan Asi Künefe Markasıyla Kaliteli Lezzet

Kırk Yıldır Hizmetinizde Olan Asi Künefe Markasıyla Kaliteli Lezzet

Antakya`ya has bir tat olan künefe tatlısı ilk başlarda sadece bölgesel bir lezzet olması ile sınırlı olmasına rağmen artık hem ülke içinde hem de ülke dışında da oldukça önemli bir pozisyondadır. Kadayıfına arasındaki peynir görüntüsü ve de üzerine dökülen sıcak şerbeti sayesinde eriyen peyniri ile oldukça güzel bir lezzeti vardır. Kısacası Hatay künefesi hem görüntü bakımından hem de lezzeti açısından kaliteli bir özelliğe sahiptir.

Asi künefe markası olarak biz de hem kalitenin hem de lezzetin buluştuğu bu tatlıyı tam kırk seneden beri imal etmekteyiz. İlk başlarda her ne kadar sadece Antakya ilinde sınırlı olsak da artık Antakya`nın seçkin ikramı sloganı ve vizyonumuz ile artık dünya mutfağına kadar uzanmış bir markayız. Yurt içine ve yurt dışına gönderdiğimiz siparişler sayesinde bu lezzetin her coğrafyada bulunmasını sağlıyoruz. İstanbul künefe bakımından bu denli kaliteli olmasında bizim payımız da büyüktür.

Dondurulmuş Künefeye Nasıl Hazırlanır

Künefenin ham bir biçimde sadece kadayıf ve içindeki peynir ile oluşan aşamasını dondurup paketleyerek elde ettiğimiz Dondurulmuş künefenin nasıl hazır hale getirilerek yapıldığından size bahsedeceğiz.

Asi künefe markalı paketlerin arkalarında bu künefenin nasıl yapılması gerektiği yazılıyor. Bu bilgiler ışığında ilk olarak paketinden çıkardığınız künefeyi bir tavada ısıtıyorsunuz. Bu sırada da aynı ocakta pakette yazan su ve şeker oranlarını kullanarak bir şerbet yapmaya başlıyorsunuz. Şerbetinizi kaynama aşamasına gelene kadar karıştırıyorsunuz. Kaynamaya başladıktan sonra ocaktan alıp sıcak vaziyette duran künefenin üzerine bu şerbeti döküyorsunuz. Bu şekilde sıcak olarak servise artık hazır bir hale geliyor.

Künefelerin İçinde Kullandığımız Peynir Çeşidi

İmal ettiğimiz künefelerimizin içinde tercih ettiğimiz peynir için titiz bir çalışma yapıyoruz. Bu sayede Künefe satışında daha yüksek değerli kazançlar elde edebiliyoruz.

Keçi ve inek sütünden elde edilen peynirleri tatlımız içinde kullanıyoruz. Ayrıca da peynirin tuzlu olmamasına ve de kadayıfla birleştiği zaman tadının ilgi çekici olmasına dikkat ediyoruz. Bu sayede ortaya son derece muazzam bir lezzet çıkıyor.