Kırk Yıllık Tarihi Lezzet Asi Künefeleri

Kırk Yıllık Tarihi Lezzet Asi Künefeleri

Hatay künefesi ülkemiz içinde baklava ile birlikte en çok sevilen tatlı konumundadır. Bu kapsamda hatay iline ait yöresel bir lezzet olan künefenin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. İki katlı bir kadayıf arasına konulmuş olan peynir görüntüsündeki künefenin üzerine dökülen şerbette aslında bu tatlıya gerçek tadını veriyor. Kadayıf peynir ve şerbetin muazzam birleşimini asi künefe markası olarak sizlere sunuyoruz. Aynı zamanda dondurulmuş yani paketlenmiş şeklinde ürettiğimiz künefe çeşitlerimiz ile ülkenin tüm geneline dağıtılmaktadır. Bu sayede de metropol şehirlerimiz olan Ankara İstanbul künefe kapsamında kaliteli ve lezzetli bir seçeneğe sahip oluyorlar.

Asi Markamızın Dondurulmuş Künefesi

Asi künefe markası olarak sizlere sunmuş olduğumuz kırk senelik kalite ve lezzet sayesinde sadece yöresel değil ülke genelinde en çok tercih edilen künefe markası konumundayız. Kadayıf katları içine konulan özel künefe peyniri görünümünde olan künefeyi ısıtmadan ve de üzerine her hangi bir şerbet dökmeden direkt olarak buz odalarında donduruyoruz. Sonra da bunları paketleyerek Dondurulmuş künefeyi oluşturuyoruz. Bu paketleri sipariş durumuna göre ülke genelindeki otellere restaurantlara tatlı dükkanlarına gönderiyoruz.

Buralardan aldığınız paket halindeki künefeyi önce paketinden çıkarıp ocakta ısıtmanız gerekiyor. Ardından da paketin arkasında yazan tarife göre su ve şeker oranlarını da belirleyerek şerbeti yapmaya başlıyorsunuz. Su ve şekerden oluşan şerbet kaynayana kadar karıştırılacak ve en sonunda da bu tatlının üzerine dökülüyor. Bu sayede sıcak bir şekilde servis edebilir ve künefeyi yemeye başlayabilirsiniz.

Künefemizin İçinde Kullandığımız Peynir Çeşidi

Asi künefe markası olarak keçi ve inek sütünden yapılan peyniri tatlımızın içinde kullanıyoruz. Aynı zamanda da bu peynirin tuzsuz bir yapıda olması oldukça önemlidir. Bu sayede peynir ve kadayıf güzel bir yapı oluşturacak ve şerbeti de üzerine döktükten sonra oldukça muazzam bir tat ortaya çıkacaktır. Bu sayede kırk senedir oluşturduğumuz lezzetimiz ile Künefe satışı kapsamında da ülke genelinde en büyük kazançları yapan künefe markasıyız. Hem kendi bölgemize hem ülke içine hem de yurt dışına isteğe göre sipariş göndermekteyiz.