Künefe’ye Farklı Bir Bakış; Asi Künefeleri

Künefe’ye Farklı Bir Bakış; Asi Künefeleri

Hazırlanışından sunumuna kadar ayrı bir özen isteyen Hatay Künefe yeni adres olarak sizlere son derece özel olan bir işletmeyi sunuyor. Asi Künefeleri, doyumsuz damak tadı ve zengin çeşidi ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Künefenin tatlıcıların vitrinlerinde olmayışı, sadece sipariş üzerine verilmesiyle bize nasıl kişiye özel olduğunu tekrar tekrar hatırlatır. Künefenin içinde yer alan ve adı özel olan künefe peyniri, diğer peynirlerden farklıdır. Keçi sütünden üretilen bu peynir, beyaz renkli ve tuzsuz olmasıyla birlikte, İtalyanların hemen hemen her yemeğinde kullanılan mozzerella peynirine çok benzemektedir.

İnsanlar eskiden en iyi künefenin Hatay`da yenileceğine inanıyordu. Aslında bu doğru bir bilgiydi fakat yolların kısalması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu tez doğruluğunu yitirdi. Günümüzde bu şerbetli tatlı profesyonel ustalar tarafından üretilmekte ve yüksek hizmet kalitesi ile servis edilmektedir.

Künefe Lezzeti

Künefeye genel olarak bakıldığında içerisinde künefe peyniri ve kadayıf bulunmaktadır. Bu her iki yiyecek, künefenin kalitesini ve lezzetini doğrudan etkilemektedir. Günümüzde birçok firma toptan dondurulmuş künefe satışı yapmaktadır. Bu firmaların başında gelen Asi Künefeleri, İstanbul dahil ülkemizin bir çok iline künefe temin etmektedir.

Bu sayede künefe satışı konusunda önemli bir başarı elde etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Aslında gerekli olan malzemeler ve gerekli ortam sağlandığı takdirde evimizde kendi künefemizi kendimiz de yapabilir fakat, takdir edersiniz ki sizin yaptığınız bir ustanın yaptığı gibi ve elinden çıktığı gibi olmayacaktır.

Künefenin Güzeli

Asi Künefeleri`nde işin ustalarının yıllardır verdiği tecrübe ile künefenin en güzelini ve en lezzetlisini yiyebilirsiniz. Künefe üretimine dair bütün püf noktalara hakim olan bu ustalar, Akdeniz kültürünün vazgeçilmez tatlısı haline gelen ve muhteşem damak zevkleri olduğunu bizlere kanıtlayan tatlılardan biri olan künefeyi artık sizlere özel olarak üretiyor.

İstanbul Künefe sektöründe sıcak satış noktaları olan bu işletme, kendi dalında Türkiye`nin en büyükleri arasında yer almayı başarmıştır. Her malzemesinin çok özel olması ile bize olağan dışı şeyler beklememiz gerektiğini söyler. Künefenin adının dahi zikredilmesi ile yaşanan mutluluğu Asi Künefeleri ile daha fazla tanımak adına internet sitesi olan, http://www.asikunefeleri.com/index.html adresinden takip edebilir her konuda hakkında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.