Künefe Antakya`dan Dünya Mutfağına Gidiyor

Künefe Antakya`dan Dünya Mutfağına Gidiyor

Künefe ülkemizde coğrafi konum bakımından doğu Akdeniz bölgesine has olan bir lezzettir. İlk olarak hatay ilinde bulunan bu tatlı ilk zamanlar sadece yöresel bir lezzet olmasına karşın günümüzde artık dünya çapında önemli bir tatlı konumundadır. Kadayıf arasına konulan özel peynir ve bunların üzerine dökülen şerbeti ile sıcak bir vaziyette servis edilen bu tatlı İskenderun ve Antakya da bazı şirketler tarafından ülke içinde insanların yemesi için üretilmiştir. Künefe Antakya`dan çıkma bir tatlı olması nedeniyle Antakya bölgesinde bir çok künefe markasını bulabilirsiniz. Buralarda kaliteli bir şekilde gerçek tarifleri ile üretilip paketlenen bu tatlı ülkenin ve dünyanın dört bir yanına sipariş ile dağıtılmaktadır.

Hazır Künefenin Yapılışı Nasıldır

Künefe genel görünüm itibari ile iki katlı kadayıf arasına konulan bir peynirden oluşur. Bu özel tatlının içine de özel bir peynir konulmalıdır. Hatta artık günümüzde özel künefe peyniri ya da Antakya peyniri olarak bir çok yerde satılmaktadır. Künefenin içinde kullanılacak olan peynir keçi ve inek sütünden imal edilmeli ve tuzsuz bir yapıda olması gerekir. Kadayıflarla da birleşince güzel bir lezzet ortaya koyan bu peynirin özelliği tatlının kalitesi için de önemlidir.

Künefe Antakya`daki özel markaların imalat fabrikalarında üretiliyor ve de dondurulup paketlenerek bir çok yere satılmak üzere gönderilir. Sizlerde aldığınız bu hazır künefeleri önce ısıtıyor ardından da şeker ve sudan oluşan karışımı üzerine dökerek işlemi bitiriyorsunuz. Sıcak bir şekilde servis edilerek sunuluyor.

Hazır Künefe Konusunda En Popüler Marka Hangisidir

Hazır künefeler son senelerde sıkça tercih edilmektedir. Bu sayede insanlar evlerine de bu paketlenmiş künefeleri alarak evlerinde rahat bir şekilde künefe keyfini yaşayabilirler. Bu şekilde kaliteli bir künefe yemek isterseniz tercih etmeniz gereken marka asi künefe markalarıdır. Bu Künefe Antakya`da tam 40 senedir sizlere kalite ve de lezzet bakımından en büyük olanağı sunuyor ve sizlerin damaklarındaki lezzet ile uyumlu ürünler oluşturuyor. Aynı zamanda uygun tek porsiyonluk fiyatları sayesinde de evinize her istediğinizde almanızı sağlıyor.