Künefe Artık Paketlerde

Künefe Artık Paketlerde

Hatay mutfağının eşsiz lezzetlerini bilmeyen yoktur. Künefe dendiğinde de ilk akla gelen Hatay künefedir. Hazır künefe satışı ile Hatay künefesine ulaşmak için artık restoranlara gitmek zorunda kalmayacaksınız. Kadayıf ve özel bir tür peynirin olağanüstü uyumuyla hazırlanan künefe, şerbeti ve sunumunda kullanılan Antep fıstığı ile damak zevkinize hitap eden çok özel bir tatlıdır. Hatay künefesi, Hatay peyniri de denen tuzsuz özel bir peynir kullanılarak hazırlanmakta ve eşsiz lezzetini buradan almaktadır. Diğer yörelerdekinden farklı olarak küçük tepsilerde yapılan Sıcacık servis edilen, içinde erimiş peyniri ve çıtır çıtır kadayıfı ile Hatay künefesinin tadına doyum olmaz.

Hazır Künefe Nedir?

Bugüne dek restoranlarda görmeye alıştığımız ve evlerde hazırlanması oldukça zor olan künefe, evlerde olduğu gibi menülerinde farklı tatlara yer vermek isteyen restoranlarda da kullanılabilecek şekilde paketli olarak da satılmaktadır. Hazır künefe ya da dondurulmuş künefe olarak adlandırılan bu ürünler, tek kişilik porsiyonlarda hazırlanmakta, az pişirilerek paketlenip dondurulmaktadır. Hazır künefe satışı sayesinde, çok beğenilen Hatay künefesi dakikalar içinde hazırlanarak sofralarda yerini alabilmektedir.

Hazır künefeyi hazırlamak için; az pişmiş olarak paketlenmiş künefenin yağlanmış tepsiye yerleştirilmesi gerekmektedir. Kısık ateş üzerinde çevire çevire kızarması sağlanan künefeye daha güzel kızarması için küçük doğranmış tereyağı parçaları da eklenebilir. Bir tarafı iyice kızardıktan sonra künefe bir tabağa dikkatlice ters çevrilerek alınır ve tepsi yeniden yağlanarak diğer tarafı yerleştirilir. İki tarafı da iyice kızaran künefeye şerbeti de eklendiğinde servisi hazır hale gelmiş demektir. Sunumunda ise, damak zevkinize göre Antep fıstığı, fındık, hindistan cevizi ya da ceviz kullanabileceğiniz gibi, kaymak kullanarak da servis edebilirsiniz.

Hazır Künefe Nerede Satılır?

Künefe severler için olduğu kadar müşterilerine en iyi künefeyi sunmak isteyen restoranlar için de büyük bir kolaylık sunan hazır künefe satışı, künefe dendiğinde akla ilk gelen marka olan Asi Künefe tarafından gerçekleştirilmektedir. http://www.asikunefeleri.com/ internet sitesinde tek kişilik porsiyonlarda hazırlanmış 60 ve 100 adet künefe içeren paketlerle satışa sunulan Hatay künefesi, firma tarafından soğuk zincir ile sevk edilmektedir.