Künefe Hamuru Nasıl Yapılır

Künefe Hamuru Nasıl Yapılır

Künefe ve kadayıf gibi tatlıların ana maddesi aynıdır. Genelde evde bu tarz tatlıları yapmak için hazır hamur alınır ve bununla yapılır. Tel tel olan kadayıf ya da künefe hamuru nasıl yapılır incelediğiniz zaman, malzemelerin zorlu olmadığını görebilirsiniz. İşi bilen kişilerden malzeme alınca, yaptığınız tatlılar kuşkusuz daha lezzetli olur. Ana madde hamur olunca, özellikle hamurun sorunsuz olması elzemdir.

Künefe Hamurunun Yapılışı

Künefe hamuru nasıl yapılır malzemeler neler inceleyelim.

Malzemeler:

Yapılışı:

Önce bir çırpma kabı alalım ve bunun içine her iki unu eleyerek koyalım. İçin havuz şeklinde açalım ve sütle suyu ekleyelim. Mikseri düşük dozda açalım ve bu doz her zaman aynı kalsın. Ayarlarla oynamamak bir püf noktasıdır. İmkanınız varsa pişirme esnasında sac kullanabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa, krep tavası da uygun olacaktır. önce orta harlı olarak tavayı ısıtalım ve hamurun içine kevgiri daldırıp çıkaralım. Tavanın için bunu daire çizer şekilde akıtalım. Bu hamur çok incedir. Bu nedenle hemen spatulayla alınmalı ve yerine yenisi dökülmelidir. Pişen kadayıfları düz zemine alıp kurutabilirsiniz. Böylece künefe hamuru nasıl yapılır bunu da sizinle paylaşmış olduk. Kolay bit yöntem olsa da, biraz zaman alır. Bu nedenle künefe ya da kadayıf yapanlar, bu malzemeyi hazır almayı tercih eder.

Kadayıf Hamuru Muhafaza Koşulları

Kadayıf hamurunu yapmak gördüğünüz üzere çok zor değildir. Bu hamuru yaptıktan sonra, aylarca saklayabilirsiniz. Buzdolabında dört gün bekletebilirsiniz. Derin dondurucuda ise bu süre daha uzun olduğu için, saklama koşulları konusunda derin dondurucuyu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Her koşulda da yaptığınız malzemenin kesinlikle hava almamasına dikkat etmeniz gerekir.

Asi Künefeleri sayesinde, hamurlarınızı istediğiniz zaman alabilirsiniz. Üstelik el değmeden üretilen bu hamurlar hem sağlıklı hem de lezzetlidir. Doğal ürünler kullanıldığı için, herhangi bir sorun yaşamadan künefelerinizi afiyetle kullanabilirsiniz. Tarifler konusunda destek alabilir, online sipariş verebilirsiniz. En kaliteli ve ekonomik ürünler için Asi Künefeleri`ni takip edin.