Künefe İstanbul’da Nerede Yenir

Künefe İstanbul’da Nerede Yenir

Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerinde sıklıkla rastlayabileceğiniz künefe, İstanbul gibi büyük şehirlerde de birçok restoranda yer alır. Elbette her zaman yöresel bir tadı yerinde tatmak daha farklıdır; ancak buna her zaman herkesin fırsatı yoktur. Anavatanı Hatay olan künefe, değişik şekillerde yapılır. damak zevkinize en uygun tat için biraz araştırma yapmanız gerekecektir. Künefe İstanbul`da nerede yenir, bunu kendiniz de incelediğiniz zaman en beğendiğiniz yerde karar kılmanız mantıklı olur.

İstanbul`da Künefe

Künefe İstanbul`da nerede yenir, bu görece bir kavramdır. Hatay sofralarında mutlaka listede göreceksiniz elbette. Künefeyi kaymaklı dondurmalı olarak yiyebilirsiniz. Ana malzemesi aynı olan kadayıfı da birçok yerde tatma şansınız vardır. özellikle peynirli künefe yemek isterseniz, malzemelerin yerinde ve tam olarak kullanılmış olduğuna özen göstermeniz gerekir.

İsterseniz evinizde de künefe yapabilirsiniz. bunun için malzemelerinizi doğru yerlerden kaliteli şekilde temin etmelisiniz. Bu şerbetli tatlıyı yapmak kolaydır. Sadece malzemelerin doğru seçilmesi ve yine doğru şekilde pişirilmesi gerekir. Aksi takdirde, istediğiniz tadı yakalayamazsınız.

Künefe Çeşitleri

Künefe İstanbul`da nerede yenir buna bakınca, farklı seçeneklerin de olduğunu göreceksiniz. künefe çeşitleri arasında;

Ayrıca bazı künefeler daha pratik olarak sunulur. Bunlar;

Şu anda pratik olarak bu künefeleri alabilir, poşetinden çıkarıp önceden 250 derecede ısıtılmış fırına koyabilir ve on dakika pişirip çıkarıp üzerine şerbetini dökebilirsiniz. Size sadece şerbeti yapmak kalır. Şerbet yapmak da gayet kolaydır. Tek kişilik porsiyon için bir fincan su, iki fincan toz şeker kaynatılır ve son iki dakika için bir damla limon eklenir. Zaten koyulaşınca içine limon damlatıp ocaktan alabilirsiniz.

Böylece gayet basit ve zamandan kazanarak künefelerinizi yapmış olursunuz. İkrama hazır olarak sunar ve zamandan kazanırsınız. Asi Künefeleri size bu konuda kolaylık sağlıyor. Hemen istediğiniz ürün çeşidine karar verip siparişinizi oluşturabilirsiniz. Çok kısa zaman içinde ürünleriniz elinizde olacak ve siz de bu yöresel lezzete evinizde de kavuşacaksınız.