Künefe İstanbul’da Nereden Alınır?

Künefe İstanbul’da Nereden Alınır?

Hatay`ın meşhur tatlısı künefe, şu anda ülkemizde birçok yerde servise sunulur. Eğer künefe yemek istiyorsanız, Hatay`a kadar gitmenize gerek yok. Künefe İstanbul`da nerde yenir buna bakınca, birçok farklı restoran olduğunu görebilirsiniz. Özellikle yöresel lezzetlerin olduğu yerlerde künefe yiyebilirsiniz.

Künefe Çeşitleri Nasıl?

Künefe çeşitlerine baktığımız zaman, bunun malzeme kullanımıyla alakalı olduğunu görüyoruz. Künefe İstanbul`da nerde yenir bu konuda hiç sıkıntı çekmez, birçok seçenek bulabilirsiniz. Önemli olan damak zevkinize uygun, ekonomik ve kaliteli sunumu bulabilmektir. Genel inceleme yaptığımız zaman, künefe çeşitleri arasında kullanılan malzemeye göre seçenekler görüyoruz.

Eğer evde künefe yapmak isterseniz, şoklanmış – dondurulmuş künefeleri seçebilir ve hiç uğraşmadan künefelerinizi yapabilirsiniz. Bunun dışında; peynirli, sade, cevizli, fıstıklı gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır. Kendi damak zevkinize göre seçim yapabilir, ister bu mutfağın bulunduğu restoranlarda, isterseniz de evinizde kendiniz yaparak lezzeti deneyimleyebilirsiniz.

Sütlü Kadayıf

Künefe İstanbul`da nerde yenir buna bakınca, çeşitli özelliklere sahip künefe ve buna benzer tatlıların olduğunu görüyoruz. kadayıf ve künefenin ana malzemesi aynıdır. Aynı hamurla yapılan bu lezzetler benzerdir. Size sütü kadayıf tarifi verelim.

Malzemeler:

Şerbet malzemeleri arasında;

Yapılışı: Önce bir tencerede şerbet hazırlayalım. Tüm malzemeleri limonla birlikte koyalım ve kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra soğuması gerekecektir. 750 gr kadayıf 12 kişilik olacaktır. hazır kadayıfı açalım ve birkisel margarinle sıvı yağı iyice yedirelim. Havadan ceviz ve fındığı dövelim. Bunların içine 2 yemek kaşığı şeker ekleyelim. Bu karışıma sütümüzü de ekleyelim. Bir büyük fincan alıp kadayıfa şekil vermek için kullanalım. Tepsinin üstüne yağlı kağıt koyarak şekil verdiğimiz kadayıfları koyalım. Önceden 180-200 derecede ısıtılmış fırına koyuyoruz. Fırından çıkınca şerbet ve süslemelerini ekliyoruz. Asi Künefeleri hazır künefeler konusunda size seçenekler sunuyor. Hemen kadayıf ve künefelerinizi yapmak için takipte kalabilir ve online sipariş de verebilirsiniz.