Künefe Konusunda Marka Lezzeti Arayanlar İçin Asi Künefe

Künefe Konusunda Marka Lezzeti Arayanlar İçin Asi Künefe

Doğu Akdeniz bölgesi sınırlarında olan Hatay iline has bir lezzet olan künefe hem görünüm bakımından hem de tat açısında ülkede en çok sevilen tatlıların başında gelmektedir. İki katlı kadayıfın arasına konulmuş olan özel künefe peyniri görüntüsü ile oldukça lezzetli bir tarzı olan bu tatlının üzerine en son olarak da su ve şekerden oluşan bir şerbet dökmeniz gerekir. Sıcak bir şekilde servis edilecek olan Hatay künefesi isteğe bağlı olarak da üzerinde kaymak ve antepfıstığı parçaları konularak da süslenebilir.

Asi künefe markası olarak siz değerli müşterilerimize hem taze künefe konusunda hem de paketlenmiş halleri le büyük bir fırsat sunuyoruz. Özellikle paketler içinde sattığımız künefelerimiz ile Ankara İzmir Bursa ve İstanbul künefe konusunda doymuş oluyor.

Dondurulmuş Künefe Nedir Ve Nasıl Yapılır

Künefenin yapımında kullanılan kadayıf ve peyniri bir araya getirip ısıtmadan ve de üzerine her hangi bir şerbet dökmeden ham halini dondurup paketlediğimiz çeşidine Dondurulmuş künefe diyoruz. Asi künefe olarak Antakya`daki özel imalat fabrikalarımızda ürettiğimiz bu paketlenmiş haldeki künefeleri ülke içinde siparişlere göre değişik bir çok işletmeye ya da kişiye satmaktayız. Bu sayede herkes evine rahatlıkla kalite ve lezzet bakımından üst seviye bu tatlıyı yeme fırsatını yakalıyor.

Şimdi de bu künefenin nasıl yapıldığına bir bakalım. Paketinden çıkardığınız bu künefeyi önce bir tavada ısıtıyorsunuz. Ardından da paketin üzerinde yazan tarif doğrultusunda şerbeti yapmaya başlıyorsunuz. Belirlenmiş oranlardaki su ve şeker oranlarını kullanarak şerbeti ocağın üzerine koyunuz ve kaynayana kadar bunu karıştırıyorsunuz. Kaynamaya başladıktan sonra künefenin üzerine bu şerbeti döküyorsunuz ve bu sayede de servise hazır bir hale geliyor.

Asi Künefe Olarak Künefe İçinde Kullandığımız Peynir Türü

Asi künefe olarak senelerdir kaliteli ve leziz olarak imal ettiğimiz bu künefeler sayesinde Künefe satışımızı her sene daha da arttırmaktayız. Tatlımızın içine koyduğumuz peynirin özelliklerine bakacak olursak keçi ya da inek sütünden yapılması şartı vardır. Aynı zamanda da bu peynirin tuzsuz bir peynir olması da gerekir.