Künefe Nerede Yenir

Künefe Nerede Yenir

Özel lezzetlerden biri olan künefe nerede yenir buna bakınca, birçok yerde seçeneğin olduğunu görebilirsiniz. Aslında Hatay`da meşhur olan künefe, birçok restoranda ülkemizde insanlara sunulur. Ustasını bulduğunuz her yerde damak zevkinize uygun olarak künefenizi yiyebilirsiniz.

Künefe İçin Seçenekler

Künefe nerede yenir, bunun için birçok şehirde seçenek olsa da, Hatay`da ya da güneydoğu şehirlerinde lezzetin daha farklı olduğu kesindir. Elbette her zaman buralara gitmek mümkün olmayacağı için kaliteli yerleri tercih edebilirsiniz. malzeme konusunda doğal ürünleri kullanan ve seçenekler sunan yerler her zaman daha çok tercih edilir.

İsterseniz şu anda hazır künefe imkanı sunan yerlerden faydalanarak kendi künefelerinizi yapabilirsiniz. Asi künefeleri konusunda profesyonel kadrosuyla bu özel tatlardan uzak kalmayanlara hizmet veriyor. Güçlü dağıtım ağıyla, ne zaman isterseniz ulaşabilir ve talebinizi bildirebilirsiniz.

Kadayıf Tatlısı Nasıl Yapılır?

Künefe nerede yenir incelediğiniz zaman, benzer lezzet olan kadayıfın da künefenin yenildiği yerlerde olduğunu görebilirsiniz. Ana malzeme aynı olduğu için bu tatlıları yapma benzerdir. Kadayıf tatlısı tarifini verelim.

Malzemeler:

Şerbet malzemelerinde 500 ml su, 500 grs toz şeker ve çeyrek limon suyu bulunur.

Yapılışı:

Önce şerbeti hazırlayalım. Bir tencereye şeker ve suyu koyalım. Bunları şurup kıvamına gelene kadar kaynatalım. 15 dakika sonra limon suyunu ekleyelim ve

Bir taşım daha kaynatıp ocağın altını kapatalım. Tel kadayıfları didikleyip borcamın içine serelim. Borcamın içini önceden tereyağıyla yağlamış olalım. Tel kadayıfların yarısını koyup bastıralım ve çekilmiş ceviz içini koyalım. Kalan tereyağını gezdirelim. Fırını 200 derecede ısıtalım. Kalan kadayıfları da en üste koyup fırına verelim. Üzeri nar gibi kızarsın ve daha sonra tersine çevirelim. Kızarıklık tamamlanınca ilk sıcaklık geçsin ve daha sonra şerbeti dökelim. Biraz soğuduktan sonra üzerini süsleyebilir ve dilimleyebilirsiniz. Bu tarif pratik olduğu için tercih edilir. Evinizde de bu yöresel lezzeti tatmış olursunuz.