Künefe Sevenler İçin En İyi Künefe İstanbul da Nerededir

Künefe Sevenler İçin En İyi Künefe İstanbul da Nerededir

Künefe ülkemizde oldukça sevilen bir tatlıdır. Sadece yöresel bir lezzet olmayıp tün dünyaya adını duyuran bu lezzetin çıkış yeri hatay İskenderun ve Antakya bölgeleridir. Bunlar ile birlikte de Akdeniz bölgesinin doğusunda da bu tatlının yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak diğer bölgelerde daha farklı bir görünümde künefe yapılmasına karşın asıl yapılışı aynı şekildedir. Zaten künefe denilince de akıllara direkt olarak iki katlı kadayıf arasındaki peynir görüntüsü gelir. Bu şekilde üzerine bir şurup dökülmeden de dondurulmuş vaziyette ülke geneline paketlenip gönderilir. İstanbul`da yenilen bu künefeler de bu bölgeden gelmektedir. Antakya bölgesinde yapılan En İyi Künefe İstanbul iline de gidiyor ve buradaki künefe severler için büyük bir damak tadı oluyor.

Künefe Yapımı Nasıl Gerçekleşir

Künefe yapımı aslında sanılanın aksine oldukça kolaydır. Ancak bu tatlının içinde kullanılan malzemelerin yapılarını tam tutturmak asıl önemli olan husustur. Genel itibari ile iki katlı kadayıf arasındaki peynir olarak yapılsa da içine katılan peynir özel olarak Antakya`da üretilir. Koyun ve keçi sütünden yapılan bu peynir aynı zamanda da tuzsuz olması ile künefe peyniri özelliğini almıştır. Kadayıf katlarının arasına peynir konuluyor ve ardından da ocaklarda bu künefe ısıtılıyor. Bu sırada da ayrı bir ocakta belirli oranlarda şeker ve sudan oluşan bir şerbet yapılıyor. Sıcak künefenin üzerine bu şerbet kaynadıktan sonda dökülüyor. Ardından da isteğe bağlı olarak üzerine toz şeklinde antep fıstığı ya da kaymak koyarak servis edilir. İşte bu şekilde üretilen bu künefeler dondurularak İstanbul`da paketlenip gönderiliyor. En İyi Künefe İstanbul ilinde de müşterilere sunulabiliyor.

Asi Künefeleri İstanbul`da

Asi markası künefe konusunda ülkemizdeki en kaliteli ve lezzeti ile de sizleri büyüleyecek derecedeki bir firmadır. Antakya`da bulunan bu marka buradaki imalat fabrikalarında üretiliyor ve üzerlerine şurupları konulmadan donduruluyor ve paketlenip İstanbul`a gönderiliyor. Bu sayede bu ildeki yemek sektöründeki iş yerleri bu künefeyi diledikleri kadar sipariş edebiliyorlar. Kısacası bu marka ile En İyi Künefe İstanbul iline de uğramış oluyor.