Künefe Toptan Satış

Künefe Toptan Satış

Hatay`ın özel lezzeti künefe, sadece Hatay`da değil güneydoğuda birçok şehirde usulüne uygun olarak yapılır. siz de bu özel lezzeti tatmak için Hatay mutfağına sahip olan restoranları tercih edebilirsiniz. Künefe toptan satış yapan yerler olduğu için, hazır künefeler pratik olarak sunulur. Bu lezzeti seviyorsanız, hazır seçenekleri her zaman değerlendirebilirsiniz.

Künefe Satın Almak

Künefe toptan satış sayesinde bu lezzeti ne zaman isterseniz yapabilirsiniz. eğer evinizde dondurucu varsa toplu alım yapabilirsiniz. Özellikle dondurulmuş künefelerin kullanımı çok pratiktir. Bu hazır künefeleri paketten çıkarıp fırına koymanız kafidir. Daha sonra üzerine şerbet ekleyebilir ve hemen hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Zaten şerbet yapmak oldukça kolaydır. Bu durumda, şeker, su ve biraz limon işinizi görecektir. Şurubunuzu yapıp biraz soğutup hazır künefenizin üzerine dökebilirsiniz

Artık herkes hızlı ve yoğun bir hayat yaşadığı için bu tarz pratik ürünler tercih edilir. künefe toptan satış ya da perakende satış için Asi Künefeleri`ni tercih edebilirsiniz. katkı maddesi olmayan kaliteli ve ekonomik ürünler sayesinde, kendi künefelerinizi yapabilirsiniz. eğer bir restoransanız, yine en kaliteli yöresel tatları alma şansınız olur.

Fincan Kadayıf Tatlısı Yapılışı

Künefe de kadayıf gibi tel kadayıftan yapılır. İkisinin de malzemesi aynıdır ve yapımları da çok benzerdir. Fincan kadayıf tarifini sizle paylaşalım.

Malzemeler:

Tarif: Bir tutam kadayıf alın ve fincanın içine koyun. Üstüne 2 tatlı kaşığı ceviz ekleyin. Daha sonra yeniden kadayıf ekleyin. İyice bastırıp fincanı tepsinin üzerine ters çevirip koyun. Tüm malzeme bitene kadar bunu yapın. Ayrı bir kapta tereyağını eritin ve yaptığınız kadayıf toplarının üzerine gezdirin. Fırını 200 derece ısıtın ve tepsiyi ısınmış fırına yerleştirin. Bu sırada şerbeti yapabilirsiniz. su ve şekeri kaynatın ve on dakika sonra limonu ekleyin. Bir taşım daha kaynatıp şurup kıvamına gelince altını kapatın biraz soğusun. Fırından çıkan kadayıfın üzerine şerbeti gezdirin. İsterseniz yanından dondurma da ikram edebilirsiniz.