Künefe Yerken Uyulması Gereken Usuller Nelerdir?

Künefe Yerken Uyulması Gereken Usuller Nelerdir?

Künefe konusunda uzman olan bir kişi ya da firma ile karşı karşıya gelmek istiyorsanız ülkemizde tercih etmeniz gereken il hiç kuşkusuz ki Antakya`dır. Antakya kapsamında bulunan bütün firmaların aynı kalitede olduğunu söylemek ok güçtür. Tam a bu nedenle lezzet konusunu riske atmamak için kilerin Asi Künefe gibi kendini ispat etmiş olan firmaları tercih etmeleri gerekmektedir. Ancak bu biçimde işlemlerin gerçekleştirilmesi söz konusu olabilmektedir. Künefe konusunda Antakya`nın bu denli başarılı olmasının ardında kullanılan ürünlerin tam da bu tatlı için yeterli miktarlarda ve yeterli kalitede ortaya çıkarılması ile alakalıdır. Örneğin bu tatlıya en çok tat veren maddelerin başında gelen tereyağı Antakya`nın muhteşem sütünden ortaya çıkarılan mamullerden bir tanesidir.

Künefe Alım Satımı ve Sunumu

Künefe alım satımı yapan mekanların en önce dikkat edilmesi gereken noktaların başında temizlik faktörü gelmektedir. Temizlik faktörü konusunda kesinlikle hassas olmalı ve bu konuda güven vermeyen mekanlardan uzak durmalısınız. Asi Künefe yaklaşık olarak kırk senedir müşterilerine hem temiz hem de ürün bakımından kaliteli bir içeriğe sahip olan materyaller sunmaya tam manası ile özen göstermektedir. Künefe satışı alanında da bu denli başarılı bir firma olmasını başka bir nokta ile eşleştirmek zaten yanlış olurdu. Sunum konusunda da kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Yanında dondurma ile servis yapılmadan önce mutlaka müşteriye bu tür bir uygulamadan faydalanmak isteyip istemedikleri sorulmalıdır. Hatay künefe tadımı yapılacak olan kişiler için önemli olan öncüllerden bir tanesinin de hiç kuşkusuz ki hazırlanacak olan içeriğin öncelikli olarak tadına varmak daha sonrasında dondurma ya da kaymak gibi garnitürler ile zenginleştirmek bulunmaktadır.

Lezzet ve Uzun Ömürlülük

İstanbul künefe konusunda meşhur olmasa bile kişilerin bu konuda tadım yapmasına uygun olan bir sitem ortaya koyulmuştur. Bu sistemin oraya koyulması da ancak dondurulmuş künefe ile söz konusu olabilmektedir. Dondurulmuş künefelerin alınıp usule uygun bir biçimde hazırlanması kişilerin Antakya`dan uzak olsalar ile tadım yapmalarını mümkün kılmaktadır. Lezzet oranı çok yüksek olmasa da yine de farklı illerde tatlının tanınırlığını artırmaktadır.