Künefenin Yapımında Kullanılan Peynir

Künefenin Yapımında Kullanılan Peynir

Künefe, Hayat ili içerisinde bulunan Antakya ilçesi kapsamında meşhur olmuş olan ve tüm ülke genelinde de en çok beğenilen tatlılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu tatlı, hemen hemen her şehirde restaurantların tamamında ve diğer ortalama lokantalarda kolayca üretilebilmekte ve bu yönde de müşterilere sunulmaktadır. Bu bilgileri verdikten sonra da künefe hangi peynirden yapılır sorusu kapsamında bilgi verebilir ve bu yönde künefenin diğer ayrıntılarından söz edebiliriz.

Künefe Hangi Malzemelerden Yapılır?

Öncelikli olarak söz konusu künefe tatlısının, tel kadayıftan yapıldığını ve bazı özel ek maddeler ile de tatlandırıldığını söyleyebiliriz. Peynir ise künefenin içinde bulunan ve bu tatlıya özel bir lezzet katan ek maddelerden biridir. Künefe hangi peynirden yapılır sorusunun net cevabı ise dil peyniri olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu dil peyniri ise inek ya da keçi sütünden yapılabilir ve bu şekilde künefe içerisine katılabilir. Genellikle marketlerin tamamında bulabileceğiniz dil peyniri haricinde, künefe içerisinde bulunan diğer malzemelerden de söz edebiliriz. Pekmez ve bunun gibi malzemeler aracılığı ile de söz konusu tatlının daha güzel kızarmasını sağlayabilir ve bu yol ile de daha lezzetli ve estetik bir tatlı elde edebilirsiniz. Ayrıca künefenin üzerine sürülen kaymak da, bu bağlamda son derece çok tercih edilen ve yine künefeye farklı ve hoş bir lezzet katan bir diğer malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi de bu künefe tatlısı için en kaliteli üretim hizmetini veren firmadan söz edebiliriz.

En Kaliteli Künefe Üretim Firması

Künefe tatlısını, İstanbul, Ankara ve bunun gibi diğer tüm büyük şehirlerde ve diğer şehirlerde kolayca bulabilirsiniz. Bu şehirlerde künefe tatlısının üretimini genel olarak üstlenen marka ise ASİ künefe olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu firma, son derece kendine özgü yöntemler ile lezzetli ve kaliteli bir şekilde künefe üretimi yapmakta ve bu yol ile de dağıtım ağı üzerinden tüm ülkeye dağıtımını yapmaktadır. Künefe hangi peynirden yapılır sorusu dahilinde de künefenin içerisinde dil peyniri olduğunu yineleyebilir ve bu yönde bilgi verebiliriz.