Künefesiz Yapamayanlara Dondurulmuş Künefe

Künefesiz Yapamayanlara Dondurulmuş Künefe

Türk mutfağının ne denli zengin olduğu hep dile getirilen bir konudur. Ancak bazı lezzetler vardır ki hepsinin önüne geçmeyi başarır. Hatay künefesi de bu lezzetlerin başında gelmektedir. Künefe Ankara ve Türkiye`nin her yerinde en çok tüketilen tatlılar arasında yer almaktadır. Kadayıf ve peynir ile yapılan bu tatlı, midelere bayram ettirmekle kalmayıp gözlere de hitap etmektedir. Künefenin yapımında, genellikle tel kadayıf kullanılmakla birlikte irmik ile toklaştırılan kadayıf ile yapılan künefe de farklı bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Künefenin eşsiz lezzetini aldığı asıl malzeme ise içinde kullanılan peynirdir. Künefe peyniri, Hatay peyniri olarak da adlandırılan tuzsuz bir peynir çeşididir. İnek ya da keçi sütünden üretilen ve taze olarak tüketilen künefe peyniri, ısıyla birlikte eridiğinden künefenin içinde bambaşka bir tat haline gelmektedir.

Neden Dondurulmuş Künefe Tercih Edilmelidir?

Yediden yetmişe herkesin damak zevkine hitap eden künefe, dondurulmuş ve paketlenmiş olarak çeşitli satış noktalarında bulunabilmektedir. Dondurulmuş künefe, müşterilerine Hatay künefesinin benzersiz lezzetini sunmak isteyen otel, restoran gibi işletmeler yanında evlerinde kendi künefesini yapmak isteyenler için de oldukça pratik bir seçenek haline gelmektedir. Dondurulmuş künefenin tercih edilmesinin en önemli nedeni, künefe yapımının oldukça uğraştırıcı olması ve ustalık gerektirmesidir. En kaliteli malzemeler kullanılarak tek kişilik porsiyonlarda hazırlanan dondurulmuş künefenin hazırlanması ise son derece kolaydır. Böylece, işletmeler müşterilerinin siparişlerini hızla yerine getirebilmekte ve sıcacık künefeleri servise sunabilmektedirler. Dondurulmuş hazır künefe Ankara işletmelerinde de çok tercih edilen bir ürün haline gelmeye başlamıştır.

Ankara`da Künefe Satılan Yerler

Hazır dondurulmuş künefe satışıyla birlikte; özel Hatay künefesini nerede yiyebiliriz arayışının da sona erdiği söylenebilir. Asi Künefeleri, firmanın kendi tesislerinde gıda mühendisleri kontrolünde üretilen malzemeler kullanılarak hazırlanmakta ve Türkiye`nin her yerine soğuk zincir kullanılarak hijyenik koşullarda gönderilmektedir. Tek kişilik porsiyonlarda hazırlanıp 60`lık ya da 100`lük paketlerle satışa sunulan künefeler, az pişirilmiş olduğundan çok kısa bir sürede servise hazır hale getirmek mümkündür. Künefe Ankara dendiğinde de ilk akla gelen marka Asi Künefeleridir.