Lezzet Asi Künefe’de

Lezzet Asi Künefe’de

Anavatanı Hatay olan künefe anlatılarak tanımlanamayacak bir lezzete ve kültür birikimine sahiptir. Yüzyıllardır Türk mutfağının en güzide tatlılarından olan künefe, diğer şerbetli tatlılardan kendini ayıran pek çok farklılığa sahiptir. Özellikle içerisinde yer alan kendine has tuzsuz peynirinin erimesi künefenin lezzetinin görünen kısmıdır. Öyle ki künefenin peyniri ne kadar sünerse o peynir o kadar kalitelidir. Ve bu kalitede Hatay`da üretilen peynirlerden gelmektedir. Ev tariflerinde kolay uygulansın diye kaşar ya da dil peyniri konuluyor ancak bunlar yalancı künefe oluyor. Künefenin içerisine konan peynir künefeyi ayıran en önemli detaydır. Dondurulmuş künefe satışları günümüzde çoğalmaya başlamıştır. Bu şekilde Hatay künefe tadı orijinal lezzetiyle tüm şehirlerde bulunabilir olmuştur.

Sunum

Künefe sunum sırasında sıcak olarak servis edilmektedir. Künefeyi farklı kılan en önemli özelliği budur. Künefe genellikle masaya istenilen porsiyonlarda pişirilmiş tepsi sıcak getirilir. Şerbetlenmemiş şekilde gelen tatlı masada şerbetlenir. Burada önemli olan noktalardan biri künefenin sıcak şerbetin soğuk olmasıdır. Bu şekilde ılıyan tatlı bekletilmeden yenilmelidir. Ancak bazı işletmeler sunum sırasında künefenin üstüne dondurma ya da kaymak koymayı teklif etmektedir. Bu yanlışa düşmeyin. Baklava dondurmalı güzel olabilir ancak künefenin orijinal lezzeti tüm yüzeyini kaplayan antep fıstığından gelir. Künefe yanında bir bardak su ile birlikte sunulur. Burada su şerbette yoğun miktarda bulunan şekerin yakıcılığını alır. Ayrıca sıcak bir havada künefe yiyorsanız hararetini alması için su içmelisiniz.

Künefe Dağıtım Ve Satışı

Künefe satışı ve dağıtımı orijinal Hatay künefe lezzetini arayıştan ortaya çıkmıştır. İstanbul künefe imalathanesi bulunan Asi Künefe bu ihtiyaca çözüm bulmak için kendi üretim tesisini açmıştır. Hatay künefesinin tüm lezzetini 40 yıllık tecrübesi ile künefeye yansıtan Asi Künefe hem dağıtım ağı ile hem de kalite kontrolleri ile diğer firmalardan önde bulunmaktadır. Özellikle sürekli aynı lezzetin sağlanabilmesi için kendi imalathaneleri açan Asi Künefe devamlı gerçekleştirdiği kalite kontrolleri ile lezzeti aynen koruyup sağlıklı künefe üretimi gerçekleştirmektedir.http://www.asikunefeleri.com/index.html sitesini ziyaret ederek siz de hem Asi Künefe`nin hizmetlerini inceleyebilir hem de kalitesinden emin olabilirsiniz.