Lezzetin Yanında Servisi de On Numara; Asi Künefeleri

Lezzetin Yanında Servisi de On Numara; Asi Künefeleri

Millet olarak tatlıyı çok sevdiğimiz doğrudur ama tatlıdan kastedilen çıtır çıtır kadayıfına ve sıcacık peynirine doyamadığımız künefe ise orada bir durulur. Künefeyle aramızda çok daha başka bağların gerçekleştiği de aynı zamanda doğrudur.

Canımız her istediğinde maalesef ki Hatay`a künefe yemeye gitmek gibi bir imkanımız olmadığı için Hatay Künefe başka nerde yenir sorusunun cevabını bulmak için nerdeyse yıllardır düşündük durduk. Anlamı; sevgi dolu dostça olan ve yakmayacak kadar ısı veren anlamına gelen künefe; adını ne kadar da güzel anlamlardan almış.

Şekeri ve tuzu bir araya getirerek, enfes bir tat çıkarması sebebi ile, hayatta olmaz diye bir şeyin olmadığını gösterir bize. Şerbeti özeldir. İstanbul Künefe denine sektöründe lider bir marka olan Asi Künefeleri, Hatay`dan getirtilen kadayıf ve peynirle yapılan künefelerini, Hatay usulü olarak dilim şeklinde servis ediyor.

Ellerini de korkak alıştırmamış olsalar ki peynir miktarı bir hayli fazla. Aynı zamanda alternatifleri de çok. Künefenizi; sade, dondurmalı, ekstra fıstıklı ya da kaymaklı olarak yiyebiliriniz.

Hatay`ın Dünyaya Armağanı

Şerbetgillerden bir tatlı sayılan künefe, Hatay`ın tescilli tatlısıdır. Künefe satışı konusunda İstanbul`da ve tüm Türkiye`de zirve olan Asi Künefelerinin peynir imalatı Hatay`da devam etmektedir. Bilinir ki künefenin lezzetine lezzet katan peynirdir.

Genellikle tek porsiyon halinde servis edilmesiyle ve sonrasında arzu edilirse bir porsiyon daha istenmesiyle bize öncelikle kendimizi düşünmemiz gerektiğini hatırlatır.

Künefe`nin Hası

Asi Künefeleri künefe kadar katmer konusunda da son derece iddialıdır. Çok hafif ve mide yakmayan künefelerin yanında çay ve süt de ikram edilir. Künefeleri ile lezzet avcılarını mekana getirten firma, ayrıca Türkiye geneline dondurulmuş künefe temin etmektedir.

Birçok insanın kafasını neden kaliteli bir firma tercih etmeliyim sorusu meşgul etmekle birlikte bu sorunun cevabı kaliteli firmaların kaliteli ustalara sahip oldukları ve dolayısı ile kaliteli ürünler üretmelerdir. Sadece usta olarak değil kullanılan malzemelerin kalitesi, üretildiği ortamların temizliği de he künefenin lezzeti hem de insan sağlığı açısından son derece önemlidir.

Sektöre öncülük etmiş kadrosuyla müşterilerinin onlar için ne kadar önemli olduklarının da ayrıca bilincindeler. http://www.asikunefeleri.com/index.html adresinden Asi Künefeleri hakkında ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.