Mersin’de En İyi Künefe Nerede Yenir?

Mersin’de En İyi Künefe Nerede Yenir?

Tatlı, ülkemiz içerisinde en çok ilgi ile karşılanan ve en çok tüketilen yemek gruplarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca söz konusu tatlı ürünleri kapsamında, Türkiye genelinde hemen hemen her yörenin son derece özgü bir tatlı çeşidine sahip olduğunu ve bu bağlamda da zengin bir yemek kültürüne sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu bağlamda künefe tatlısının da, saymış olduğumuz zenginlik içerisinde son derece önemli bir konumda olduğunu ekleyebiliriz. Künefe, Hatay ilinde bulunan Antakya ilçesinin en çok tanınan ve tercih edilen tatlı türlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu bilgi bağlamında künefenin sadece Hatay ya da Antakya sınırları içerisinde değil, ülkenin her yerinde aynı talep miktarı ile karşılandığını ve bu bağlamda da üretilerek talebin karşılandığını söyleyebiliriz. Örnek olarak Mersin ilinde bulunan birçok farklı mekanın künefe servis ettiğini söyleyebiliriz. Şimdi de Mersin`de en iyi künefe nerede yenir gibi sorulara cevap verebiliriz.

Mersin`de Künefenin Değişmeyen Adresi

Söz konusu tatlı türünü en lezzetli ve en kaliteli şekilde tüketebilmek için sadece Hatay ilinde olmanız gerekmemektedir. Dolayısı ile de diğer şehirler içerisinde bulunan birçok farklı hizmet yeri ile de bu tatlı türüne ulaşabilir ve bu yol ile de tüketebilirsiniz. Mersin`de en iyi künefe yapan ve en lezzetli şekilde sunum yapan mağazaların tamamı, ASİ künefelerini kullanarak müşterilerine hizmet vermektedir. Bu ASİ künefeleri, sadece Mersin`de değil, hemen hemen tüm Türkiye içerisinde bulunan şehirlerde, özel olarak restaurantlara, lokantalara, yemek mekanlarına ve tatlı servis mekanlarına dağıtım yapmakta ve bu yol ile de halka hizmet vermektedir.

Künefe Yapımı ve Özellikleri

ASİ künefeleri, son derece doğal malzemelerden ve son derece kaliteli malzemelerden yapılmakta ve bu bağlamda da lezzetli bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. Dolayısı ile de söz etmiş olduğumuz bu tatlıya, Mersin`de en iyi künefe restaurantları aracılığı ile ASİ künefeleri ile ulaşabilir ve bu yol ile de lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz. Özel olarak üretilen ve dondurularak dağıtılan künefe, ASİ aracılığı ile yakında farklı ülkelere de gönderebilecektir.