Mersin`in En İyi Künefecisi

Mersin`in En İyi Künefecisi

Günümüzde tüm dünyada Türk mutfağının özgün yemek ve tatlı çeşitleri bilinmekte ve bu bağlamda da yüksek bir talep miktarı söz konusu olmaktadır. Bu bilgi bağlamında ülkemiz içerisinde bulunan hemen hemen her yörenin kendine ait bir yemek çeşidinin olduğunu ve ayrıca bir takım tatlı çeşitlerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan özellikle de Hatay yöresine ait olan ve bu şehir içerisinde bulunan Antakya ilçesi ile birlikte anılan künefe tatlısının da dünyada birçok ülkede bilindiğini ve yüksek talep gördüğünü söyleyebiliriz. Bu tatlı çeşidinin bu kadar yüksek talep alması sonucu, sadece Hatay ilinde değil diğer tüm illerde de bu tatlının yapıldığını söyleyebiliriz. Yani İstanbul, Ankara ve bunun gibi diğer büyükşehirlerin yanı sıra, Mersin gibi şehirlerde de bu tatlı çeşidine ulaşmak son derece kolaydır. Mersin`de en iyi künefe satışının gerçekleştiği firmalar hakkında ve bu şehir içerisinde hangi yerlerden künefe yenilebileceği konusunda da detaylı bir şekilde bilgi verebiliriz.

Mersin`in Künefe Adresleri

Bu şehir içerisinde bulunan hemen hemen her türlü restaurant aracılığı ile ya da diğer yemek ve tatlı mekanları aracılığı ile son derece kolay bir şekilde künefe tatlısına ulaşabilir ve bu yol ile de bu tatlıyı tüketebilirsiniz. Ancak Mersin`de en iyi künefe adresi konusunda, bu mekanların tamamının aynı şekilde üst düzey lezzete sahip olmadığını ve bunun yanı sıra kalite konusunda da bir takım değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan ASİ künefelerinden söz etmenin bu noktada faydalı olduğunu da ayrıca belirtebiliriz. Söz ettiğimiz bu ASİ künefeleri, Mersin ili içerisinde bulunan hemen hemen tüm cafe, restaurant ve bunun gibi diğer servis mağazalarında bulunmakta ve bu şekilde müşterilere hizmet verilmektedir.

Asi Künefe Ayrıcalıkları

Söz ettiğimiz bu markanın üstlendiği üretim sonucunda, Türkiye`nin en kaliteli künefe üretiminin gerçekleştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısı ile de Mersin`de en iyi künefe nerede yenir, sorusunun bir cevabının da ASİ künefe olduğunu belirtebiliriz. Bu firmanın dağıtım yaptığı tüm restaurantlarda ve diğer mekanlarda gönül rahatlığı ile künefenin tadına bakabilirsiniz.